آموزش تعویض برد ماشین لباسشویی

 • تعویض برد ماشین لباسشویی برای بسیاری از مردم کار بسیار سخت و دشواری تلقی می شود. در حالی که شرکت بانه شاپ با انتشار این مطلب به اشتباه بودن این موضوع پایان می دهد. شما می توانید بدون نیاز به تعمیرکار ماشین لباسشویی و خودتان با کمترین تجهیزات و ابزار کار، برد الکترونیکی ماشین لباسشویی خود را تعویض کنید. با ما همراه باشید.

  بانه شاپ بپرسید تا پاسخ دهند.

  آموزش تصویری تعویض برد ماشین لباسشویی

  مرحله اول: دستگاه را از برق بیرون بکشید.

  در اولین مرحله حتما ابتدا دستگاه را از برق بیرون بکشید. هرگز این نکته را فراموش نکنید.

  مرحله دوم: باز کردن پنل بالای دستگاه

  با استفاده از پیچ گوشتی مخصوص که ممکن است چهار گوش یا شش گوش باشد پیچ های اطراف دستگاه را باز کنید. سپس به آرامی پنل را از سمت عق به جلو بکشید تا از جا در آید. این کار را به آرامی انجام دهد. همچنین موقع جدا کردن پنل مواظب باشید که به لوله ها و سیم کشی داخل دستگاه آسیبی نرسد.

  مرحله سوم: برد الکترونیکی را از دستگاه جدا کنید.

  پیشنهاد می کنیم قبل از باز کردن سیم های برد، یک عکس یا فیلم از نحوه سیم کشی و سوکت ها بگیرید تا موقع نصب برد جدید به مشکل بر نخورید. سوکت ها به صورت سوکت-قفل بر روی برد قرار دارند که برای باز کردن آن کافی است طبق عکس های زیر سوکت-قفل را با پیچ گوشتی بالا بزنید تا قفل آزاد شود. سپس به راحتی سایر سوکت ها رو از جا در بیاورید.

  مرحله چهارم: برد الکترونیکی جدید را بر روی دستگاه نصب کنید.

  حالا کافی است برد جدید را از کاور در بیاورید و بر روی دستگاه نصب کنید. در این مرحله به صورت دقیق سوکت ها را جا بزنید. هرگونه اشتباهی باعث سوختن برد جدید خواهد شد. حتما از عکس و فیلمی که در مرحله دوم تهیه کردید استفاده کنید.

  خوشبختانه برد الکترونیکی جوری طراحی شده است که موقع سوکت زدن هر سوکت بر روی اسلات مخصوص خودش نصب می گردد. البته این مورد در دستگاه های قدیمی خیلی کم دیده می شود.

  توجه! از محکم بسته شدن پیچ های برد الکترونیکی اطمینان حاصل فرمایید.


  مرحله پنجم: کاور یا پنل بالای دستگاه را نصب کنید.

  همانطور که پنل را باز کردید مجددا به همان صورت پنل را ببندید و پیچ های آن را ببندید. دوستان توجه کنید که اگر پیچ ها محکم بسته نشوند و یا درست سر جای خود قرار نگیرید موقع کار کردن دستگاه صدای آزار دهنده ای از دستگاه خواهد آمد. پس حتما از محکم بسته شدن پنل اطمینان حاصل فرمایید.


  مرحله ششم: برق دستگاه را وصل کنید.

  دستگاه را به برق متصل کنید سپس دستگاه را روشن نمایید. امیدواریم دستگاه شما به خوبی کار کند.


  سخن پایانی

  امیدواریم از مقاله تعویض برد ماشین لباسشویی نهایت استفاده را کرده باشید. اگر شما فنی نیستید و نیاز به کمک دارید و در تهران یا کرج زندگی می کنید می توانید با خدمات شرکت بانه شاپ تماس بگیرید تا تکنیسین تعمیر ماشین لباسشویی برای شما به محل شما اعزام گردد.

  خدمات شرکت بانه شاپی به صورت ضمانت کتبی می باشد. در نتیجه هر موقع که مشکلی از خدمات ما باشد به صورت رایگان برای شما تعمیر می نماییم.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.